Szybki e-KRS – wygodny dla przedsiębiorców

Projekt ustawy, przygotowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości wprowadza przełomowe ułatwienia dla przedsiębiorców. Zgodnie z nowym dokumentem niemal wszystkie sprawy związane z Krajowym Rejestrem Sądowym przedsiębiorca załatwi szybko i wygodnie przez internet.

– Mam przyjemność ogłosić cyfrową rewolucję w dziedzinie o kluczowym znaczeniu dla przedsiębiorców. Krajowy Rejestr Sądowy większości polskich przedsiębiorców kojarzy się dziś z biurokratyczną mitręgą i traceniem ogromnej ilości czasu. Przewlekłość w załatwianiu spraw sprawia, że przedsiębiorstwa, które mogłyby tworzyć nowe miejsca pracy i rozwijać nasz kraj, stoją w miejscu, bo czekają na załatwienie formalności biurokratycznych w źle działającej strukturze – powiedział na konferencji prasowej Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro.- To wielkie organizacyjne przedsięwzięcie związane z wprowadzeniem najnowocześniejszych technologii informatycznych w obszar działania polskiego sądownictwa i obszar obsługi polskich przedsiębiorców – podkreślił minister.

Obecnie bolączką przedsiębiorców jest konieczność wypełniania wielu papierowych formularzy i załączników. Błędy przy wypełnianiu skomplikowanych druków powodują, że około jedna czwarta wniosków związanych z KRS wraca do poprawienia lub uzupełnienia przez przedsiębiorców. A to znacznie wydłuża załatwienie sprawy.
Więcej :LINK