Konkursy Izb i Cechów

Ogólnopolski Konkurs Złotników i Jubilerów „Bursztynowe Rzemiosło

Konkurs jest organizowany od 2003 roku przez Komisję Branżową Złotniczo-Jubilerską Pomorskiej Izby Rzemieślniczej Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz Międzynarodowe Targi Gdańskie. Celem konkursu jest prezentacja umiejętności zawodowych złotników oraz młodych adeptów złotnictwa specjalizujących się w tradycyjnych i nowoczesnych technikach złotniczych, popieranie kształcenia zawodowego w złotnictwie oraz zachęcenie do doskonalenia zawodowego. Organizatorzy chcą w ten sposób kreować autorskie wzornictwo tworzone zgodnie z indywidualnymi potrzebami, promować biżuterię i wyroby złotnicze wykonane z wykorzystaniem bursztynu.

Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych: juniorzy (osoby uczące się lub rozpoczynające naukę w zawodzie do 22 lat) oraz seniorzy (złotnicy i bursztynnicy posiadające dyplom mistrzowski lub świadectwo czeladnika).

Patronat nad konkursem obejmuje Związek Rzemiosła Polskiego.


 
W dniu 18 stycznia 2023 r. Zarząd Związku Rzemiosła Polskiego zatwierdził przedstawione przez Wielkopolską Izbę Rzemieślniczą w Poznaniu regulaminy trzech konkursów zawodowych o zasięgu ogólnopolskim [edycja 2022/2023], których finał odbędzie się w 2023 r.:
 

Najnowsze wpisy

Skontaktuj się z nami

Odwiedź nas na