Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Gospodarka

Opublikowano 17/10/2012

Zmiany w podatku od towarów i usług coraz bliżej

Propozycja zmian w przepisach VAT przedstawiona przez ministerstwo finansów została przez rząd przyjęta. Nowelizacja zakłada wiele istotnych zmian. Dotyczyć one będą m.in. zasad wystawiania faktur, powstawania obowiązku podatkowego czy ustalania podstawy opodatkowania.

Zachcęcamy do przeczytania artykułu w dzisiejszej (17.10)gazecie Rzeczpospolita – „Rewolucja w firmowych rozliczeniach coraz bliżej.

Resort finansów proponuje , żeby obowiązek podatkowy powstał w momencie dostarczenia dostawy bądź wykonania usługi. Zmienić ( wydłużyć) ma się też termin wystawiania faktur.
Z projektu wypadł zapis utrzymujący ograniczenia w odliczaniu podatku od samochodów z kratką. Nie oznacza to jednak powrotu do pełnych odpisów. Przepisy te trafiły do ustawy okołobudżetowej, która również została przez rząd przyjęta. I zgodnie z zapisem do końca 2013 roku będą obowiązywać ograniczenia w odliczaniu VAT przy zakupie samochodu z kratka i paliwa.

rp.pl
Aleksandra Tarka
17.10.2012
Więcej: LINK

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018