5 listopada, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości gościła delegację Republiki Kongo, której przewodniczyła Adelaide Mougany, Minister Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz Rzemiosła.
Prezes PARP przekazała informacje na temat rozwoju polskiej przedsiębiorczości po transformacji ustrojowej. – Na początku transformacji, w roku 1991, mieliśmy w Polsce niecałe pół miliona firm, dziś ok. 1,7 – 1,8 miliona. Przedsiębiorcy mogą korzystać z instrumentów finansowych, w tym dotacji unijnych, które oferuje PARP. prowadzi badania, których celem jest otrzymanie informacji jakie wsparcie dla przedsiębiorców jest najkorzystniejsze oraz wspiera przedsiębiorców poprzez usługi doradcze.
Adelaide Mougany, Minister Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz Rzemiosła zaprezentowała cele wizyty delegacji Ministerstwa Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz Rzemiosła Republiki Kongo.
– Polskie doświadczenia w budowaniu gospodarki rynkowej i przedsiębiorczości są dla nas bardzo pouczające. Naszym celem jest pobudzić sektor małych i średnich przedsiębiorstw, których mamy póki co niewiele – około 30 tysięcy. Też wychodziliśmy z systemu realnego socjalizmu – powiedziała Adelaide Mougany.
Minister MŚP w Kongo wyraziła chęć współpracy ze środowiskiem rzemiosła z Polski poprzez nawiązanie kontaktów ze Związkiem Rzemiosła Polskiego. Podczas spotkania minister Mougany została przekazana prezentacja z działaniami rzemiosła w najważniejszych obszarach życia gospodarczego, społecznego i w zakresie edukacji, przygotowana przez ZRP.
Republika Konga to państwo Afryki środkowej, położone nad Oceanem Atlantyckim, graniczące od północy z Gabonem, a od zachodu z Kamerunem, Republiką Środkowoafrykańską, Angolą oraz Demokratyczną Republiką Konga.
LINK