W najbliższą sobotę „Debata Trójstronna” w TVP Info z udziałem Jerzego Bartnika

Już w sobotę 9 listopada o godz.13 (emisja na żywo) w redakcji TVP Info odbędzie się kolejna „Debata Trójstronna” , w której jednym z dyskutantów będzie Prezes Związku Rzemiosła Polskiego Jerzy Bartnik.

W ostatnim czasie, ze strony Związków Zawodowych padło hasło do zmiany formuły dialogu społecznego, stwierdzenie, że Komisja Trójstronna nie spełnia już swoich funkcji, dlatego należy ją zastąpić nowym ciałem.  Między innymi taka propozycja pojawiła się podczas rozmowy przedstawicieli Partnerów Społecznych w Kancelarii, w środę, 28 października.

Dlatego tym razem studiu, uczestnicy debaty będą rozmawiać o tych nowych propozycjach i o potencjalnej roli Prezydenta RP oraz jego Kancelarii w niełatwych negocjacjach na ten temat.

„Debata Trójstronna” to jedyny w polskich stacjach telewizyjnych program przedstawiający opinie uczestników dialogu społecznego na najważniejsze tematy dotyczące państwa i jego obywateli. Naszymi gośćmi są przedstawiciele central związkowych, organizacji pracodawców oraz władz – czyli wszystkich stron zainteresowanych rozmową o naszych najważniejszych problemach. Emitowany od ponad 4 lat cykl, cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem widzów TVP Info.

Do udziału w programie zaproszono także przedstawicieli: OPZZ, NSZZ „Solidarność” i Pracodawców RP, a także Irenę Wóycicką, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP.