Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: komisje problemowe

Opublikowano 01/07/2008

Rzeczpospolita: Posłowie się sprzeczają, a firmy wciąż czekają

"Nie udało się zmienić prawa bankowego tak, by prowadzący jednoosobową firmę mogli mieć tylko jedno konto. Około 400 tys. samozatrudniających się osób oraz osoby prowadzące działalność gospodarczą, rozliczające się podatkowo w formie ryczałtu, mają dwa konta bankowe: prywatne oszczędnościowe i firmowe rozliczeniowe" - czytamy w Rzeczpospolitej.

"Związek Rzemiosła Polskiego postulował, by tak zmienić prawo bankowe, aby najmniejsi przedsiębiorcy mogli z urzędem skarbowym, ZUS oraz między sobą rozliczać się z konta oszczędnościowego. - Dla wielu prowadzenie konta rozliczeniowego to wydatek ok. 800 - 1000 zł rocznie - tłumaczy Elżbieta Lutow, ekspert ZRP. Zaznacza, że chcieli, by małe firmy mogły się rozliczać z prywatnego konta z płatności do 15 tys. Euro".

"Argumenty rzemiosła zaakceptowali posłowie sejmowej komisji "Przyjazne państwo". Wspólnie z ZRP przygotowano nowelę prawa. Niestety już w pierwszym czytaniu odrzuciła ją Komisja Finansów Publicznych".

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018