Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: komisje problemowe

Opublikowano 30/06/2008

Podatki.pl: ZRP popiera równość w ryczałcie

"Jeśli Sejm przyjmie propozycję komisji Przyjazne Państwo, podatnicy, którzy płacą zryczałtowany podatek dochodowy, nie będą zmuszeni do zmiany formy opodatkowania w trakcie roku podatkowego po przekroczeniu kwoty przychodów w wysokości 150 tys. euro. Projekt ten popiera Związek Rzemiosła Polskiego" - czytamy na Portalu GazetaPodatnika.pl.

"Trwają konsultacje projektu nowelizacji ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne opracowanego przez Sejmową Komisję Nadzwyczajną "Przyjazne Państwo"".

"Dokument zawiera zmiany, o które wnioskował Związek Rzemiosła Polskiego. Chodzi o zrównanie wymagań stawianych podatnikom rozpoczynającym działalność i ją kontynuującym. Projekt ustawy wprowadza zasadę, że bez względu na osiągnięty przychód podatnicy zachowują prawo do korzystania z ryczałtu do końca roku podatkowego".

"Obecnie, z powodu braku precyzyjnych przepisów, takie uprawnienie mieli wyłącznie podatnicy rozpoczynający działalność, podczas gdy podatnicy ją kontynuujący po przekroczeniu limitu 150 tys. euro byli zobligowani do rezygnacji z ryczałtu".

Podatki.pl
30.06.2008

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018