Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Gospodarka

Opublikowano 24/01/2013

Rzeczpospolita: Odwrót od europatentu

Resorty spraw zagranicznych i gospodarki poinformowały wczoraj o zmianie stanowiska rządu w sprawie jednolitej ochrony patentowej w Europie. „Polska nie podpisze 19 lutego porozumienia o jednolitym sądzie patentowym. Zdaniem ministerstw podpisanie dokumentu będziemy odwlekać do momentu wyjaśnienia wszystkich wątpliwości.

Stanowisko rządu spotkało się z zadowoleniem organizacji pracodawców, które od początku krytykowały system jednolitej ochrony patentowej, uważając, że jest on niebezpieczny dla przedsiębiorców i dla gospodarki.

„Uczestnicy spotkania w eksperckiego w Pałacu Prezydenckim, nad którym patronat objął Bronisław Komorowski, Prezydent RP, po raz kolejny przedstawili zagrożenia wynikające z podpisania dokumentu". Zdaniem ekspertów przyjęcie jednolitego patentu może w ciągu 30 lat kosztować polską gospodarkę aż 76 mld zł.
Więcej
rp.pl
24.01.2013
Kamila Baranowska
LINK

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018