Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Gospodarka

Opublikowano 04/10/2012

Rzeczpospolita: Bruksela rusza na pomoc firmom

W dzisiejszym wydaniu „Rzeczpospolitej” ukazał się artykuł o problemach z kredytowaniem sektora małych i średnich firm w Unii Europejskiej. Niestety, polscy przedsiębiorcy również mają problemy ze źródłami finansowania.

Pomimo, że sektor MSP jest dla gospodarki europejskiej kluczowy (23 mln. przedsiębiorstw, 80 % wszystkich miejsc pracy), to banki, ze względu na restrykcyjne reguły przyznawania kredytu często odrzucają wnioski o pożyczkę dla nowych, obiecujących firm. Finansowanie dla nich zmalało u UE o 7 proc. Bruksela próbuje ratować sytuację, wprowadzając plan na rzecz ułatwienia dostępu do finansowania MŚP.

Niestety okazuje się, że polscy biznesmeni mają za małą wiedzę o różnych źródłach finansowania dla firm z sektora MŚP i w wyścigu z zachodnimi przedsiębiorcami mogą być stratni. Dlatego konieczne jest podjęcie programu szkoleń dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców, które będą wspierane przez PARP i resort gospodarki.

Anna Katarzyna Nietyksza
04.10.2012
Więcej:rp.pl
LINK

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018