Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Gospodarka

Opublikowano 03/10/2012

Gdzie znaleźć fundusze na nową firmę?

W dzisiejszym wydaniu Dziennika Gazety Prawnej przeczytamy dwa artykułu o problemach, z jakimi stykają się przyszli przedsiębiorcy. Publikacje zawierają również wskazówki gdzie znaleźć finanse na rozpoczęcie nowej dzielności gospodarczej.

Zgodnie z wynikami badań przeprowadzonych przez Polską Agencje Rozwoju Przedsiębiorczości jedynie 18,5 proc. przedsiębiorców wybiera kredyt lub pożyczkę na finansowanie nowo rozpoczętego przedsięwzięcia biznesowego, czytamy w artykule „Nie łatwo o pieniądze dla nowej firmy”. Wynika to z faktu, że zdobycie kredytu dla firmy, która dopiero powstała jest trudne, więc większość funduszy na rozpoczęcie działalności gospodarczej pozyskuje się z własnych lub rodzinnych oszczędności.

Warto jednak przyjrzeć się ofertom banków. Dziennik Gazeta Prawna wskazuje te, które wspierają chętniej start-upy, a są to: mBank, MultiBank, BPS, Idea Bank, Getin Noble Bank, Pekao SA oraz FM Bank. Każda instytucja przyznaje oczywiście kredyty na innych zasadach i w różnych kwotach.

Zakładając własny biznes można również skorzystać z innych źródeł finansowania, dostępnych np. w ramach leasingu. Osoby zainteresowane rozpoczęciem działalności w internecie lub z wykorzystaniem nowych technologii mogą liczyć na fundusze venture capital.

Jak dowiadujemy się z artykułu „Własna firma za pieniądze Unii Europejskiej” można również uzyskać fundusze z Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych. Został uruchomiony nabór wniosków na pożyczkę do wysokości 50 tys. zł. Konkurs trwa do 29 października, a na najlepsze projekty przeznaczono sumę 18,5 mln. zł.

Więcej: edgp.gazetaprawna.pl
03.10.2012

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018