Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: komisje problemowe

Opublikowano 08/05/2008

Puls Biznesu: ZRP: rozporządzenie ws. paragonów niekorzystne dla małych firm

"Proponowane przez Ministerstwo Finansów zmiany warunków przechowywania paragonów fiskalnych okażą się niekorzystne dla wielu małych firm - uważa Związek Rzemiosła Polskiego, który nie akceptuje tych rozwiązań" - czytamy w Puls Biznesu.

"Związek odniósł się we wtorek do projektu rozporządzenia resortu finansów, zgodnie z którym przedsiębiorcy nie będą musieli przechowywać papierowych wydruków paragonów fiskalnych. Kopie paragonów będzie można archiwizować na nośnikach informatycznych, co - według MF - pozwoli ograniczyć koszty prowadzenia działalności gospodarczej. Obecnie przedsiębiorcy muszą przechowywać papierowe wydruki paragonów przez co najmniej pięć lat. Tymczasem już po kilku miesiącach paragony blakną i stają się nieczytelne. Często zajmują też znaczne powierzchnie magazynowe, szczególnie w przypadku dużych firm".

"Większość małych firm nie skorzysta z proponowanych rozwiązań, głównie z powodu kosztów, a także specyficznych warunków instalacji kas (np. w taksówkach i w handlu bazarowym)".

"Według ZRP, dla tej grupy MF zakłada dodatkowe obostrzenia. Chodzi m.in. o zapisany w rozporządzeniu wymóg "przestrzegania warunków przechowywania tych dokumentów, które gwarantują zachowanie ich w formie czytelnej".

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018