Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: komisje problemowe

Opublikowano 14/04/2009

Puls Biznesu: Słodki biznes chce pomocy rządu

„Szefowie firm cukierniczych nie mają wcale słodkiego życia. Ich zdaniem, branża może ostro ruszyć do przodu, ale z pomocą rządu” – czytamy w Gazecie Puls Biznesu. Z rynków zachodnich płyną sygnały o spadku sprzedaży i ograniczaniu produkcji przez firmy cukiernicze w rezultacie spowolnienia gospodarczego. Budzi to obawy także polskich producentów słodyczy, którzy w obronie swojej pozycji i nadziei na dalszy wzrost postanowili głośno upomnieć się o pomoc do rządu w zniesieniu lub załagodzeniu istotnych barier rozwoju ich branży”.

„Firmy liczą na zaostrzenie kontroli słodyczy z importu. – słodycze importowane są niestety równie mocno kontrolowane pod względem jakości jak polskie. W rezultacie na półkach sklepowych dużo jest tańszych, lecz gorszej jakości wyrobów czekolado podobnych z importu. Niektóre z nich nie mają nawet na opakowaniu nazwy producenta – oburza się Ferdynand Terlecki, prezes firmy Union Chocolate”.

Więcej: Puls Biznesu

14.04.2009

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018