Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: komisje problemowe

Opublikowano 20/03/2008

Puls Biznesu: Pawlak: propozycje pracodawców są ważnym wskazaniem dla rządu

przedsiębiorstw, przedstawione na Pierwszym Kongresie Pracodawców, są dla rządu ważnym wskazaniem - uważa wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak.” – czytamy w Puls Biznesu

„Propozycje te dotyczą m.in. pokonania fiskalnych barier wzrostu gospodarczego, stabilnego systemu podatkowego, nowelizacji ustawy o partnerstwie publiczno-prywatnym, nowelizacji Prawa zamówień publicznych i ochrony własności intelektualnej.”

"Bardzo ważne jest, że środowisko przedsiębiorców w sposób ujednolicony zsumowało wszystkie propozycje na Kongresie. To jest bardzo dobra płaszczyzna do praktycznych i skutecznych działań rządu. Nie będziemy dyskutować o prawach autorskich, zależy nam na tym, aby najlepsze pomysły wykorzystać" - powiedział w czwartek Pawlak na konferencji prasowej podsumowującej Pierwszy Kongres Pracodawców.

„Kongres odbył się 17 stycznia. Organizatorami były: Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych (PKPP) Lewiatan, Konfederacja Pracodawców Polskich, Polska Rada Biznesu, Związek Rzemiosła Polskiego, Amerykańska Izba Handlowa w Polsce oraz Polsko- Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa.”

„Podczas czwartkowej konferencji organizatorzy styczniowej imprezy wręczyli wicepremierowi zbiór dokumentów kongresowych, uzupełnionych o postulaty zgłoszone w dyskusji w trakcie Kongresu. Postulaty te zostały uzgodnione przez większość środowiska biznesowego i tworzą koncepcję utrzymania polskiej gospodarki na wieloletniej ścieżce wzrostu. Pracodawcy oczekują od rządu analizy tych propozycji oraz przedstawienia sposobu ich realizacji.”

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018