Puls Biznesu: „Il Giornale” o polskiej gospodarce: najlepsza w całej UE.

„”Polski hydraulik śmieje się z Europy. Warszawa nie odczuwa recesji” – to tytuł artykułu, opublikowanego w poniedziałek w „Il Giornale”. Według dziennika wszystko wskazuje, że Polska będzie w tym roku „jedynym krajem europejskim, którego w dobie obecnego kryzysu nie dotknęła recesja”.”- czytamy w Pulsie Biznesu.

„”Polski hydraulik już nie budzi strachu” – zauważyła gazeta, nawiązując do słynnej kampanii sprzed kilku lat z polskim hydraulikiem w roli głównej. „Nie jest już bohaterem koszmarów milionów Europejczyków, przerażonych inwazją taniej siły roboczej, wystraszonych poszerzeniem granic Unii. Bohater francuskich, brytyjskich i włoskich żartów wraca dzisiaj do domu” – dodał dziennik, wydawany przez rodzinę premiera Silvio Berlusconiego.”

„”Podczas gdy handel światowy wchodził w wielki kryzys, polska słabość przekształciła się w siłę, chroniąc kraj przed poważnym ciosem” – ocenił „Il Giornale”. Zwrócił uwagę, że także polskie banki są w lepszej kondycji niż w sąsiednich krajach, zwłaszcza republikach bałtyckich.”

„”Reszcie Europy trudno w to uwierzyć, a jednak liczby mówią same za siebie: Warszawa najlepiej ze wszystkich wychodzi z tego kryzysu, przynajmniej na razie” – zaznaczyła włoska gazeta. Położyła także nacisk na to, że „Polacy zachowują spokój” i nie panikują w obliczu kryzysu.”

Więcej: http://www.pb.pl/4/a/2009/08/31/Il_Giornale_o_polskiej_gospodarce_najlepsza_w_calej2