Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Gospodarka

Opublikowano 01/09/2009

Puls Biznesu: "Il Giornale" o polskiej gospodarce: najlepsza w całej UE.

„"Polski hydraulik śmieje się z Europy. Warszawa nie odczuwa recesji" - to tytuł artykułu, opublikowanego w poniedziałek w "Il Giornale". Według dziennika wszystko wskazuje, że Polska będzie w tym roku "jedynym krajem europejskim, którego w dobie obecnego kryzysu nie dotknęła recesja".”- czytamy w Pulsie Biznesu.

„"Polski hydraulik już nie budzi strachu" - zauważyła gazeta, nawiązując do słynnej kampanii sprzed kilku lat z polskim hydraulikiem w roli głównej. "Nie jest już bohaterem koszmarów milionów Europejczyków, przerażonych inwazją taniej siły roboczej, wystraszonych poszerzeniem granic Unii. Bohater francuskich, brytyjskich i włoskich żartów wraca dzisiaj do domu" - dodał dziennik, wydawany przez rodzinę premiera Silvio Berlusconiego.”

„"Podczas gdy handel światowy wchodził w wielki kryzys, polska słabość przekształciła się w siłę, chroniąc kraj przed poważnym ciosem" - ocenił "Il Giornale". Zwrócił uwagę, że także polskie banki są w lepszej kondycji niż w sąsiednich krajach, zwłaszcza republikach bałtyckich.”

„"Reszcie Europy trudno w to uwierzyć, a jednak liczby mówią same za siebie: Warszawa najlepiej ze wszystkich wychodzi z tego kryzysu, przynajmniej na razie" - zaznaczyła włoska gazeta. Położyła także nacisk na to, że "Polacy zachowują spokój" i nie panikują w obliczu kryzysu.”

Więcej: pb.pl

PAP

31.08.2009

LINK

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018