Puls Biznesu: Gowin proponuje ułatwienia dla przedsiębiorców

Podczas konferencji w Sopocie Jarosław Gowin zaproponował wprowadzenie ułatwień dla przedsiębiorców. Wśród zmian pojawiają się takie inicjatywy jak Zmiana ustawy o zamówieniach publicznych, przyjęcie karty praw podatnika, czy powołanie rzecznika praw podatnika – pisze „Puls Biznesu”.

Były minister sprawiedliwości przedstawił swoje propozycje w kontrze dla działań rządu Donalda Tuska. – Ostatnio Donald Tusk z Jackiem Rostowskim też zaczęli budować nową partię: to jest Platforma Socjaldemokratyczna. Mojej zgody na taki skręt w lewo, na narastający fiskalizm państwa i narastające zadłużenie, nie może być – powiedział Jarosław Gowin.

Karta praw podatnika zdaniem byłego ministra uprości system podatkowy. Określi także zakres w jakim mogą działać urzędnicy. Jeśli przekroczą swoje uprawnienia do akcji będzie mógł wkroczyć nowo powołany rzecznik praw podatnika. Według Jarosława Gowina konieczna jest też zmiana ustawy o zamówieniach publicznych tak, aby w przetargach nie decydowała tylko cena oferowana przez firmy.

Więcej:pb.pl
30.07.2013
LINK