Puls Biznesu: 280 mln zł dla firm z Wielkopolski

„EREMIE wesprze małe i średnie firmy z pieniędzy UE. Na razie z Wielkopolski, ale potem jeszcze z czterech województw.”

 

„Małe i średnie przedsiębiorstwa (MSP) z woj. wielkopolskiego w drugim kwartale przyszłego roku otrzymają pożyczki z programu JEREMIE. Zarządzać nim będzie Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK). Za kilka tygodni okaże się, kto pożyczy firmom pieniądze w czterech innych województwach.” – czytamy  w dzisiejszym Pulsie Biznesu.

 

„— Z programu przeznaczono ponad 280 mln zł dla małych i średnich firm z Wielkopolski. Ponieważ te środki są udzielane w postaci m.in. pożyczek i poręczeń, to oznacza, że po okresie ich wykorzystania ponownie wracają do programu. De facto możemy mówić o większej sumie niż 280 mln zł. To będzie zależało od skali zainteresowania i od tego, na jak długie okresy te instrumenty będą stosowane — zapowiada Robert Koziński, dyrektor departamentu wspierania przedsiębiorczości i innowacji w BGK.”

 

„Proponowane w ramach programu instrumenty (pożyczki, poręczenia) będą mogły być używane w sposób ciągły i odnawialny, a nie tylko raz w formie grantu dla indywidualnych firm.”

 

„Wielkopolska to nie jedyne województwo, które wprowadzi program JEREMIE. Do 2015 r. około 1,5 mld zł powinno trafić do pięciu województw (oprócz wielkopolskiego także do pomorskiego, łódzkiego, dolnośląskiego i zachodnipomorskiego) na rozwój sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Kto będzie zarządzać tymi pieniędzmi w czterech pozostałych województwach? Do rozstrzygnięcia tych konkursów dojdzie w najbliższych tygodniach.”

 

Miłosz Marczuk
Puls Biznesu
http://www.pb.pl/2/a/2009/07/22/280_mln_zl_dla_firm_z_Wielkopolski