Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: komisje problemowe

Opublikowano 09/05/2008

Polska: Zdaniem ZRP: Kolejna fiskalna pułapka

"Nie możemy zaakceptować zmian zaproponowanych w projekcie nowego rozporządzenia w sprawie kryteriów i warunków technicznych, którym musza odpowiadać kasy rejestrujące, bo dla dużej grupy mikro przedsiębiorstw stanowią one pogorszenie dotychczasowych warunków".

"Rzeczywiście, projekt rozporządzenia podejmuje próbę rozwiązania problemu archiwizowania papierów kopii dokumentów kasowych przez umożliwienie sporządzania kopii drukowanych dokumentów na informatycznych nośnikach danych. Większość firm nie korzysta z tej możliwości. Z uwagi na niewielka skalę działalności nie zdecyduje się wymienić kas fiskalnych na znacznie droższe, nieobjęte ulga podatkową. Tej dużej grupie podatników nie proponuje się uproszczeń, lecz dodatkowe obostrzenia. Zobowiązuje się podatników do "przestrzegania warunków przechowywania tych dokumentów, które gwarantują zachowanie ich w formie czytelnej". Większość stosowanych kas (ok. 90 proc.), umożliwia wyłączenie wydruku na papierze termicznym. Nawet gdyby wydruki były przechowywane w idealnych warunkach, możliwe jest zapewnienie ich czytelności przez rok, a nie przez 6 lat".

"Nowe rozwiązania powinny iść w kierunku skrócenia okresu archiwizowania kopii drukowanych dokumentów. Problem dotyczy paragonów fiskalnych, dokumentujących indywidualną transakcję - dobowe raporty fiskalne pozostają w pamięci kasy i zawsze można je ponownie wydrukować, łącznie z raportem miesięcznym".

Polska
09.05.2008

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018