Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: komisje problemowe

Opublikowano 21/05/2008

Polska: Polskę mogą podbić lekkie fińskie domki z drewna

"Województwo dolnośląskie stanie wkrótce centrum budowy drewnianych domków rodem z Finlandii. Dołączą do kanadyjskich, które sprzedają się w Polsce jak nigdy dotąd. A to za sprawą drogich materiałów do budowy domów murowanych oraz rosnących kosztów pracy" - czytamy w Polsce.

"- w Finlandii odwiedziliśmy miejsca, gdzie stawia się drewniane domy. Rozmawialiśmy z ich mieszkańcami - mówi Zbigniew Ładziński, prezes Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej we Wrocławiu. - Ogrzewają domy prądem. Choć energia elektryczna jest tam dużo droższa niż u nas, to w sumie wydają mniej niż trzeba wyłożyć na ogrzewanie murowanego domu w Polsce".

"Na mocy podpisanej umowy dolnośląscy rzemieślnicy będą mogli jeździć na szkolenia do Finlandii i upowszechnić technologie do budowy domów i doświadczenie w swoich firmach. Zainteresowanych jest już ich kilkadziesiąt. Finowie prawdopodobnie utworzą też na Dolnym Śląsku firmę, która będzie produkować takie domki".

"Zdaniem ekspertów rosnąca popularność alternatywnych domów może przerodzić się w stały trend, a lekkie i zgrabne domki mają szansę stać się nieodłącznym elementem polskiego krajobrazu. Przede wszystkim, dlatego że nic nie wskazuje, by tradycyjne materiały budowlane miały zacząć tanieć".

Więcej: Polska
Polska
Ryszard Żabiński
14.05.08

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018