Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: komisje problemowe

Opublikowano 26/05/2008

Rzeczpospolita: Podatek będzie można zapłacić kartą i w kasie

"Pojawi się nowy sposób płacenia podatków od nieruchomości, psów i środków transportu. A małe firmy w urzędzie skarbowym rozliczą się gotówką. Planowane są nowe sposoby zapłaty podatków. Ministerstwo Finansów wpisało je do projektu nowelizacji ordynacji podatkowej, która wkrótce trafi pod obrady rządu po konsultacjach międzyresortowych. Niestety, nowe rozwiązania już teraz budzą wątpliwości" - czytamy w Rzeczpospolitej.

"Możliwe będzie uiszczenie podatku za psa, od nieruchomości czy od środka transportu (np. od ciężarówek, autobusów) przy użyciu karty płatniczej. W tej chwili takie podatki lokalne można zapłacić wyłącznie przelewem lub przekazem pocztowym, a tylko w niektórych gminach - w kasie urzędu".

"Komentuje Jerzy Bartnik, prezes Związku Rzemiosła Polskiego

Nikt z nami nie konsultował przygotowywanych rozwiązań nowelizacji ustawy - Ordynacja podatkowa. Prawdopodobnie i tym razem będzie tak, że projekt dostaniemy parę godzin przed upływem terminu na zajęcie stanowiska, a wtedy trudno dogłębnie przeanalizować proponowane zmiany".

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018