Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: komisje problemowe

Opublikowano 01/07/2008

Polska: Od latarni do smoka

"Ryszard Mazur jest mistrzem rzemiosł artystycznych, twórcą m.in. smoków przy fontannie na pl. Solnym, latarni na moście Oławskim czy bramy wjazdowej do rezydencji arcybiskupstwa wrocławskiego" - czytamy w Polsce.

"Rzeźby Ryszarda Mazura w metalu można od poniedziałku oglądać we wrocławskim Muzeum Etnograficznym. Zobaczymy ponad sześćdziesiąt rzeźb, a także zdjęcia prac artysty, które znajdują się we wrocławskiej przestrzeni miejskiej. Mazur jest laureatem wielu nagród, m.in. tytułu Mistrza Rzemiosła Artystycznego przyznanego mu przez minister kultury i sztuki. Jest jednym z nielicznych artystów kowali, którzy swoje prace wykonują ręcznie. Używa narzędzi niewiele różniących się od tych stosowanych 200 lat temu. Inspiracje czerpie z życia codziennego - wpływ na niego może mieć pajęczyna w rogu kuźni, kot śpiący na palenisku albo szczapa drewna o nietypowym rysunku słojów i sęków. Te inspiracje "przemyca" potem w postaci dodatków do swoich rzeźb".

"Wystawie Ryszarda Mazura będzie towarzyszył pokaz rzeźb jego córki Agnieszki Mazur, absolwentki wrocławskiej ASP. Wystawa potrwa do 15 sierpnia".

Polska 01.07.2008

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018