Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: komisje problemowe

Opublikowano 29/06/2008

Onet.pl: Pielgrzymka Rzemiosła Polskiego na Jasną Górę

„Kilka tysięcy rzemieślników przybyło na Jasną Górę z 27. ogólnopolską pielgrzymką. Przeor klasztoru, o. Roman Majewski, w homilii wezwał pielgrzymów do obrony chrześcijańskiej moralności i krzewienia moralnej odnowy w swoim środowisku” – czytamy na Portalu Onet.pl.

"Nie trzeba się oglądać na innych, na tych lub owych, może na polityków, żądając od nich, aby się odmienili. Każdy musi zacząć od siebie, abyśmy prawdziwie wszyscy jako naród się odmienili. A wtedy, gdy wszyscy będziemy się odradzać, to i politycy nasi będą musieli się odmienić, czy będą chcieli czy nie" - mówił przeor.

„Przedstawiciele przybyłych na pielgrzymkę cechów rzemieślniczych podkreślali, że rzemiosło, mimo problemów, to nadal duża siła gospodarcza. U rzemieślniczych mistrzów w różnych zawodach kształci się kilkadziesiąt tysięcy młodych ludzi. Rzemieślnicy zabiegają przy tym o mechanizmy wsparcia swojej działalności”.

„27. Ogólnopolska Pielgrzymka Rzemiosła Polskiego odbyła się pod hasłem "Z Maryją bądźmy uczniami Chrystusa". W tym roku za organizację pielgrzymki odpowiadała Izba Rzemieślnicza Mazowsza, Kurpi i Podlasia w Warszawie”.

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018