Obserwator Lokalny: Sukcesów mają już dużo

„Przed dwoma laty przedstawiciele 9 stowarzyszeń i organizacji działających w gminie powołało do życia Grupę Partnerską dla Pilzna. Nikt nie przypuszczał wtedy, że po tak krótkim czasie będzie się ona mogła pochwalić tyloma sukcesami. Dzięki niej powstał m.in. drugi ośrodek zdrowia w mieście” – czytamy w Obserwatorze Lokalnym.

Z pomysłem utworzenia Grupy Partnerskiej dla Pilzna wyszła Anna Smołucha, wiceprezes Towarzystwa Przyjaciół Pilzna i Ziemi Pilźnieńskiej. Została także jej koordynatorem. Do grupy przystąpiły: Cech Rzemiosł Różnych, TPPiZP, Towarzystwo Gimnastyczne Sokół,  Samorząd Mieszkańców, Komenda Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Pilźnie, Stowarzyszenie Maga, Polski Związek Wędkarski Koło Łosoś w Pilźnie, Ludowy Klub Sportowy Rzemieślnik oraz Gminny Klub Szachowy Hetman.

Mimo że grupa działa dopiero dwa lata, już może pochwalić się kilkoma sukcesami. Największym jest utworzenie w 2009 roku Rzemieślniczej Zasadniczej Szkoły Zawodowej, o której na łamach OL pisaliśmy już wielokrotnie. Na poczet swoich osiągnięć GP zapisuje również pomoc w uruchomieniu Niepublicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej Sumed w Pilźnie

Grzegorz Król
01.05.2010