Money.pl: Zakaz handlu w niedzielę do zmiany?

Już za kilka dni, od marca zacznie obowiązywać ograniczenie  handlu w niedziele. Ograniczenie handlu w niedziele zacznie obowiązywać od marca tego roku. Związku zawodowe maja jednak sporo wątpliwości.
„NSZZ „Solidarność” będzie walczyć z pomysłami sieci handlowych na ominięcie zakazu handlu w niedziele. Jak dowiedział się money.pl, pomysłodawcy ustawy będą wnosić o nowelizację przepisów. Niedzielę chcą rozciągnąć od godziny 22 w sobotę do 5 rano w poniedziałek, by pracownicy nie musieli pracować po nocy” – cytujemy za portalem.
 
Zdaje się, że pracodawcy znaleźli sposób ba ominięcie zakazu. Otóż przymierzają się do wydłużenia czasu pracy w soboty. Na to z kolei nie godzi się związkowa Solidarność i zbierała podpisy pod projektem ustawy o ograniczeniu handlu. W efekcie chcą zmian w ustawie. Modyfikacji powinna ulec doba pracownicza.”Niedziela i ograniczenie powinny zaczynać się już w sobotę o godzinie 22 i kończyć w poniedziałek o 5 rano – mówi money.pl Alfred Bujara, przewodniczący handlowej „Solidarności”- czytamy na portalu..
Więcej:
Money.pl
Mateusz Ratajczak
17.02.2018