Kredyty firmowe – ranking

Według informacji pozyskanych przez dziennikarzy gazety „Rzeczpospolita”  najlepszymi  kredytami firmowymi  w rachunku bieżącym udzielają : BGŻ BNP Paribas, Toyota Bank, Credit Agricole.  Informacja ta odnosi się do stanu na dzień 9 listopada 2018 roku.

Dziennikarze zapytali  Banki, na jakich zasadach udzielą kredytu w rachunku bieżącym firmie, która wykazuje obroty roczne powyżej 1 mln zł i działa na rynku od ponad dwóch lat. Wzięli pod lupę cztery parametry kosztowe związane z udzieleniem kredytu: marżę banku, prowizje za udzielenie i odnowienie kredytu oraz prowizję za gotowość. Założyliśmy, iż firma rozwija się dynamicznie i spełnia wszystkie wymogi danego banku. Zgodnie z naszymi parametrami najlepszy kredyt obecnie oferuje Bank BGŻ BNP Paribas, który uzyskał 13,88 pkt na 16 możliwych. Na drugim miejscu znajduje się Toyota Bank z 13,2 pkt, a na trzecim – Credit Agricole, który uzyskał 12,8 pkt.

Gdzie najtaniej?

Bank BGŻ BNP Paribas oferuje kredyt w rachunku pod nazwą Ekspres Linia, marża banku zaczyna się od 1,99 pkt proc., bank nie pobiera opłaty za udzielenie kredytu, ale 2,4 proc. rocznie wynosi prowizja za gotowość, czyli od niewykorzystanego kredytu. Prowizja za odnowienie linii kredytowej stanowi 1,49 proc. kredytowanej kwoty. W banku firma może ubiegać się maksymalnie o 500 tys. zł kredytu. Toyota Bank nie pobiera natomiast opłaty za gotowość, prowizja zarówno za udzielenie kredytu, jak i jego odnowienie zaczyna się od 0,25 proc., a marża banku od 4,5 proc.

Także Credit Agricole nie ma opłaty od niewykorzystanego kredytu, prowizja za jego przyznanie wynosi od 1,5 proc., a za jego odnowienie od 1,25,…

Link do wyszukiwarki internetowej do 200 tyś. zł : https://www.finansowysupermarket.pl/kredyty-firmowe/

(Grafika Google)