Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: komisje problemowe

Opublikowano 09/05/2008

Interna.pl: To niekorzystne dla małych

"Proponowane przez Ministerstwo Finansów zmiany warunków przechowywania paragonów fiskalnych okażą się niekorzystne dla wielu małych firm - uważa Związek Rzemiosła Polskiego, który nie akceptuje tych rozwiązań" - dowiadujemy się z Portalu Interna.pl.

"Związek odniósł się we wtorek do projektu rozporządzenia resortu finansów, zgodnie z którym przedsiębiorcy nie będą musieli przechowywać papierowych wydruków paragonów fiskalnych. Kopie paragonów będzie można archiwizować na nośnikach informatycznych, co - według MF - pozwoli ograniczyć koszty prowadzenia działalności gospodarczej".

"W ocenie Związku, rozporządzenie MF będzie oznaczać "pogorszenie dotychczasowych warunków uciążliwego przechowywania kopii dokumentów fiskalnych (...) poprzez wyraźne obarczenie podatnika odpowiedzialnością za ich przechowanie w formie czytelnej".

"Większość małych firm nie skorzysta z proponowanych rozwiązań, głównie z powodu kosztów, a także specyficznych warunków instalacji kas (np. w taksówkach i w handlu bazarowym)".

"- Większość podatników, z uwagi na niewielką skalę działalności, nie zdecyduje się wymienić posiadanych kas fiskalnych na znacznie droższe, nie objęte już ulgą podatkową - nowe kasy, wyposażone w dodatkowe funkcje, umożliwiające sporządzanie kopii paragonów - na informatycznych nośnikach danych - podają rzemieślnicy zrzeszeni w Związku".

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018