Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: komisje problemowe

Opublikowano 17/06/2008

Gazeta Wyborcza: Uczniowie chcą być kucharzami i dziennikarzami

"Najbardziej popularne wśród tegorocznych gimnazjalistów nie są szkoły z czołówek rankingów, ale te zachwalane przez znajomych i forumowiczów. Największą konkurencję w tym roku mają kandydaci na kucharzy, dziennikarzy i fotografów" - czytamy w Gazecie Wyborczej.

"Zaskakujący jest tegoroczny rekordzista wśród ogólniaków pod względem liczby chętnych na jedno miejsce w klasie. Nie renomowana "jedynka" czy "szóstka" ani najbardziej popularna przed rokiem "ósemka", ale XIV LO z Zespołu Szkół Chemicznych przy ul. Łukasiewicza".

"Od kilku lat młodzież coraz częściej wybiera technika, bo kończąc taką szkołę, ma już zawód w ręku, a decyzję o dalszym kształceniu może podjąć w zależności od potrzeb. Tegoroczna rekrutacja pokazuje to zjawisko. Zespół Szkół Gastronomicznych jest najbardziej obleganą szkołą w mieście. O miejsce w klasie kucharzy stara się sześciu kandydatów, w klasie hotelarskiej - pięciu, kształcącej kelnerów - trzech. 351 gimnazjalistów chce się uczyć w technikum budowlanym (w szkole są 224 miejsca), 148 w zawodówce (na 96 miejsc). Dwa razy więcej chętnych niż miejsc jest w technikum ekonomicznym i elektronicznym. Niesłabnącym powodzeniem cieszy się także technikum samochodowe i fryzjerskie".

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018