Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: komisje problemowe

Opublikowano 01/02/2009

Gazeta Wyborcza: Moja prywatna historia 20-lecia

Jak wspomina Jolanta Solecka-Oczkoś - Przez ostatnie 20 lat samotnie walczyłam o to, by moje dzieci zdobyły dobre wykształcenie, znały języki obce i nie czuły, że są z rozbitej rodziny. Za komuny byłoby mi łatwiej... . Pracownię modniarską i sklep z kapeluszami przy ul. 3 Maja w Rzeszowie prowadzi od 15 lat.

„Jasne, że się bałam, nie powiem, że nie” - dodaje. Uczyłam się handlu od początku. Pracownię modniarską i sklep przez pierwszych pięć lat prowadziłam z moją mamą i to ona wprowadziła mnie w tajniki rzemiosła. Mama zajmowała się modniarstwem od 40 lat, sklep przy 3 Maja istnieje od 20 lat”.

„Na początku, gdy zakładałam pracownię, było dużo łatwiej. Niższy czynsz za lokal, dużo niższy ZUS i podatek, były ulgi za wyszkolenie uczniów. Z czasem opłaty rosły, teraz koszty stałe są bardzo wysokie a uczniów wcale nie opłaca się przyjmować”.

Więcej: Gazeta Wyborcza

01.02.2009

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018