Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: komisje problemowe

Opublikowano 01/07/2008

Gazeta Podatnika: Firmowe płatności do 15 tys. euro z ROR?

"Pozytywną opinię o projekcie zmian w prawie bankowym przedstawił Związek Rzemiosła Polskiego. Organizacja popiera propozycję, dzięki której osoby fizyczne prowadzące działalność zarobkową na własny rachunek mogłyby dokonywać części firmowych płatności z konta osobistego" - czytamy w Gazecie Podatnika.

"Obecnie wszystkie osoby fizyczne prowadzące działalność zarobkową (przede wszystkim przedsiębiorcy) są zobligowane do posługiwania się rachunkiem firmowym (rozliczeniowym) przy obsłudze działalności gospodarczej, tylko z takiego konta można np. wysyłać przelewy do urzędu skarbowego".

"Zdaniem ZRP takie rozwiązanie pozwoli obniżyć koszty obsługi bankowej ponoszone przez drobnych przedsiębiorców. Związek uważa jednocześnie, że w uzasadnieniu do nowelizacji należałoby zastrzec, że możliwość korzystania z rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych przez przedsiębiorców, którzy są osobami fizycznymi, dotyczy tylko płatności nieprzekraczających 15 tys. euro. W przypadku wyższym sum konieczne byłoby korzystanie z rachunku rozliczeniowego".

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018