Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: komisje problemowe

Opublikowano 06/06/2008

Gazeta.pl: ZUS idzie na rękę z podpisami

"Używane obecnie przez płatników certyfikaty będą tracić ważność stopniowo. ZUS uniknie chaosu i opóźnień w rozliczeniach. Wystawione darmowe certyfikaty służące płatnikom do komunikacji z ZUS-em za pośrednictwem programu Płatnik nie stracą automatycznie ważności 21 lipca br., gdy wejdzie w życie obowiązek rozliczania się z wykorzystaniem kwalifikowanego podpisu elektronicznego".

"Ich ważność będzie wygasać systematycznie, po roku od momentu ich wystawienia. Po tym czasie nie będzie możliwości ich przedłużenia, a płatnicy, zatrudniający powyżej pięciu osób, będą musieli zaopatrzyć się w płatne podpisy".

"Związek Rzemiosła Polskiego cieszy się z wprowadzenia okresu przejściowego. Jednak jego zdaniem na takie zmiany winno się wprowadzić więcej czasu, np. 10 lat. Z kolei Konfederacja Pracodawców Polskich (KPP) uważa, że podpis kwalifikowany oznaczać będzie mniej sporów z ZUS-em, a okres przejściowy pozwoli płynnie przejść na nowy system. Bogna Nowak-Turowiecka z KPP podkreśla jednak, że obecnie stosowany system także się sprawdzał".

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018