Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: komisje problemowe

Opublikowano 17/07/2008

Gazeta Olsztyńska: Meble od Szynaki z nowej fabryki

„Przez rok w Nowym Mieście Lub. budowany był nowy zakład meblarski grupy "Szynaka". Hala na razie stoi pusta, lecz niebawem zapełni się maszynami. Produkcja ma ruszyć we wrześniu, a docelowo zatrudnienie znajdzie około 400 osób” – czytamy w Gazecie Olsztyńskiej.

„Po ogłoszeniu upadłości fabryk Mazurskich Mebli w Iławie i Nowym Mieście Lubawskim cały ich majątek przejęła spółka Szynaka-Meble z siedzibą w Lubawie. Prawie równolegle, po sąsiedzku z zakładem "MM Szynaka Interline" w Nowym Mieście na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, w czerwcu minionego roku zaczął powstawać nowy obiekt grupy "Szynaka".

„Jeszcze bez maszyn gotową halę produkcyjną o powierzchni użytkowej 15 tysięcy metrów kwadratowych oddano do użytku w ubiegłym tygodniu. — Fabryka w Nowym Mieście jest naszą kolejną inwestycją. Hala jest gotowa i tabliczkami zaznaczone są miejsca pod maszyny. Liczę, że za 3-4 miesiące wszystko ruszy — zapewnia Jan Szynaka, prezes zarządu spółki”.

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018