Dziennik Polski Tarnowski Magazyn: Posłuchali apelu: są przedsiębiorcami

„Otrzymają po 40 tysięcy złotych. Mowa o grupie 15 osób, która przeszła przez gęste sito selekcji w ramach unijnego projektu: START-up Parasol” – informuje Dziennik Polski Tarnowski Magazyn.

 

„Projekt jest realizowany przez Izbę Przemysłowo Handlową w Tarnowie w partnerstwie z Izbą Rzemieślniczą oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości. Jak mówi Piotr Stadelmayer, dyrektor biura IPH w Tarnowie, doskonale on wpisuje się działalność statutową Izby.”

 

„Celem projektu jest zwiększenie liczby podmiotów gospodarczych w Tarnowie i regionie tarnowskim. – Pod tym względem w Tarnowie i okolicy jest znacznie gorzej ni w Nowym Sączu, na Podhalu, nie mówić o Krakowie – tłumaczy dyrektor Stadelmayer. W I edycji projektu dotację otrzyma 15 firm, w drugiej kolejnych 15. Dodajmy, że projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013, („Rynek pracy otwarty na wszystkich” Działanie 6.2 „Wsparcie oraz promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia”).”

 

Więcej: dziennik.krakow.pl
Mirosław Kowalski
28.08.2010