Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Gospodarka

Opublikowano 21/01/2009

ZRP o skróceniu terminu archiwizacji paragonów fiskalnych

Związek Rzemiosła Polskiego przesłał do Przewodniczącego Sejmowej Komisji Nadzwyczajnej „Przyjazne Państwo” Janusza Palikota pismo zawierające ocenę wprowadzonych rozporządzeniem Ministra Finansów rozwiązań, skracających termin archiwizacji paragonów fiskalnych.

Związek pozytywnie ocenia przyjęte rozporządzenia czasowo (do końca 2011 roku) skracające - z pięciu do dwóch lat - okres przechowywania paragonów sporządzanych na nośniku papierowym, uznając, że jest to rozwiązanie kompromisowe, zbieżne z propozycjami zgłaszanymi wcześniej przez ZRP.

ZRP przyjmuje, że tymczasowość nowego przepisu wynika wyłącznie z konieczności jego praktycznej weryfikacji, a po 2011 roku dwuletni okres archiwizacji paragonów stanie się zasadą, albo ulegnie dalszemu skróceniu. Zdaniem Związku optymalnym okresem archiwizacji kopii drukowanych paragonów jest okres od 3 miesięcy do jednego roku.

Nie ulega jednak wątpliwości, że najbardziej korzystna dla podatników byłaby całkowita likwidacja obowiązku drukowania paragonów fiskalnych i archiwizowania ich w formie papierowej.

Szczegółowe informacje w załączniku.

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018