Zegarki i Biżuteria: Rzemiosło – najlepszy pracodawca

„Aby dotrzeć do osób młodych, zainteresowanych wyborem przyszłego zawodu, oraz poprawić wizerunek rzemieślnika, w Katowicach narodzi się projekt ukazania niezwykłych ludzi, reprezentujących wyjątkowe zawody”- czytamy w czasopiśmie branżowym Zegarki i Bizuteria.

„Zdecydowano się pokazać ich pracę, która jest nie tylko użyteczna, ale także bardzo korzystna. Tak powstał wspólny pomyśl Izby Rzemieślniczej i TVP Katowice, którego celem było dotarcie do młodzieży z informacją promującą rzemiosło na terenie regionu. Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach zorganizował konkurs, który pozwolił wyłonić najlepszy projekt promocji rzemiosła.”

„Spośród dwudziestu projektodawców najwyższą ocenę otrzymał projekt pod tytułem Rzemiosło – najlepszy pracodawca w regionie”. Projekt został zrealizowany i współfinansowany przez Unię Europejską z Funduszu Społecznego. Autorem scenariusza jest Krzysztof Miller, absolwent Wyższej Szkoły Firnowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi.”

„Bohaterem pierwszego odcinka, prezentującego zawód zegarmistrza, byt znany i ceniony w środowisku zegarmistrzowskim, Franciszek Wiegand. Emisję odcinka na antenie TYP Katowice poprzedził artykuł prasowy w Gazecie Wyborczej” zatytułowany „Życie wśród zegarów” autorstwa Barbary Warpechowskiej.”

„Wszystkie artykuły prasowe i filmy związane z tym projektem można zobaczyć na stronie internetowej www.mamswietnaprace.pl.”

Więcej: unit.com.pl
1.11.2009