Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Aktualności

Opublikowano 27/08/2008

Wystąpienie ZRP do Komisji „Przyjazne Państwo”

Związek Rzemiosła Polskiego przesłał do przewodniczącego Komisji Sejmowej „Przyjazne Państwo” Janusza Palikota stanowisko do projektu nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, w którym proponuje się poszerzenie zakresu zwolnień od podatku dochodowego, m.in. o diety oraz kwoty stanowiące zwrot kosztów, otrzymywane przez osoby wykonujące obowiązki związkowe.

W swoim wystąpieniu Związek nie kwestionuje zasadności objęcia zwolnieniem od podatku diet (wynagrodzeń) otrzymywanych przez „osoby wykonujące czynności związane z pełnieniem obowiązków związkowych”. ZRP uważama jednak, że proponując wprowadzenie zmiany rozszerzającej stosowanie tego przepisu, doprecyzowującej jednocześnie zakres jego stosowania należałoby równocześnie rozważyć objęcie jego zakresem – „osób wykonujących czynności związane z pełnieniem obowiązków społecznych w reprezentatywnych organizacjach pracodawców” lub, co najmniej „osób biorących udział w pracach Trójstronnej Komisji ds. Społeczno-Gospodarczych”. Organizacje pracodawców są tak samo reprezentatywną organizacją w rozumieniu tej ustawy, jak organizacje związkowe.

Treść pisma w załączniku

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018