Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: komisje problemowe

Opublikowano 26/08/2008

Gazeta Wyborcza: Budowlańcy krytykują ministra sportu

„Niech rząd się martwi, kto wybuduje drogi i autostrady na Euro 2012, ale pogoni urzędników odpowiedzialnych za przygotowanie tych inwestycji. Jeszcze rok zwłoki, a nawet chińscy budowlańcy nie uchronią nas od totalnej klapy - twierdzą Polscy przedsiębiorcy budowlani” – czytamy w Gazecie Wyborczej.

„Wygląda na to, że właśnie na chińską odsiecz liczy minister sportu Mirosław Drzewiecki. 22 sierpnia wraz z ministrem spraw wewnętrznych i administracji Grzegorzem Schetyną udali się do Chin, gdzie mają rozmawiać m.in. z przedstawicielami tamtejszych koncernów budowlanych. We wtorek Drzewiecki zarzucił działającym u nas firmom budowlanym, że zmawiają się, zawyżają koszty, "cykają" i "doją" polskie państwo. Minister sportu zadeklarował, że pomoże chińskim firmom w wejściu na nasz rynek. Według niego są one w stanie budować dużo taniej, czego dowodem są obiekty olimpijskie w Chinach”.

„Tymczasem Polski Związek Pracodawców Budownictwa skierował do premiera pismo protestacyjne. - Stwierdzenie, że istnieje w Polsce "dyktat" i "zmowa cenowa", to poważny zarzut, który kwalifikuje się do dochodzenia przez prokuraturę - mówił w czasie piątkowej konferencji wiceprezes związku Janusz Zaleski. Przedsiębiorcy wyjaśniali też, dlaczego ich oferty często znacznie przewyższają kosztorysy publicznych inwestorów”.

Więcej: Gazeta Wyborcza
23.08.2008

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018