Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: komisje problemowe

Opublikowano 02/10/2008

Wprost: Palikot zapowiada 80 ustaw z komisji "Przyjazne Państwo"

„W październiku do Sejmu trafi 80 projektów ustaw, przygotowanych przez komisję "Przyjazne Państwo" - poinformował przewodniczący komisji Janusz Palikot (PO). Szef komisji podkreślił, że projekty zostały opracowane we współpracy z wieloma organizacjami, m.in. Kongresem Przedsiębiorców” – czytamy w gazecie Wprost.

"Bez pracy prawie osiemdziesięciu organizacji, które z nami współpracowały przez te wszystkie miesiące, nie bylibyśmy w stanie tego wykonać" - zaznaczył. Powiedział, że takie organizacje jak Kongres Przedsiębiorców opracowały do tej pory dla komisji nieodpłatnie szereg ważnych ekspertyz i analiz. "Był to ogromny wkład społeczny i finansowy tego środowiska" – podkreślił”.

„Członkowie Kongresu Przedsiębiorców uważają, że dzięki pracy komisji i jej otwarciu, przywrócono wiarę, że w Polsce można sobie poradzić z oczywistymi absurdami i barierami. Na ogromną rolę komisji "Przyjazne Państwo" w zwalczaniu biurokracji i absurdalnych przepisów zwrócił uwagę prezes Związku Rzemiosła Polskiego Jerzy Bartnik”.

"Mamy pewien kłopot polegający na tym, że wiele inicjatyw w Sejmie biega różnymi drogami - raz jest to inicjatywa poselska, raz rządowa, raz klubowa i bardzo trudno za tym nadążyć. Myślę, że wszystko musi się skupiać w tej komisji po to, żebyśmy osiągnęli swoje cele" – ocenił”.

Wprost
02.10.2008

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018