Wprost: Palikot zapowiada 80 ustaw z komisji „Przyjazne Państwo”

„W październiku do Sejmu trafi 80 projektów ustaw, przygotowanych przez komisję „Przyjazne Państwo” – poinformował przewodniczący komisji Janusz Palikot (PO). Szef komisji podkreślił, że projekty zostały opracowane we współpracy z wieloma organizacjami, m.in. Kongresem Przedsiębiorców” – czytamy w gazecie Wprost.

„Bez pracy prawie osiemdziesięciu organizacji, które z nami współpracowały przez te wszystkie miesiące, nie bylibyśmy w stanie tego wykonać” – zaznaczył. Powiedział, że takie organizacje jak Kongres Przedsiębiorców opracowały do tej pory dla komisji nieodpłatnie szereg ważnych ekspertyz i analiz. „Był to ogromny wkład społeczny i finansowy tego środowiska” – podkreślił”.

„Członkowie Kongresu Przedsiębiorców uważają, że dzięki pracy komisji i jej otwarciu, przywrócono wiarę, że w Polsce można sobie poradzić z oczywistymi absurdami i barierami. Na ogromną rolę komisji „Przyjazne Państwo” w zwalczaniu biurokracji i absurdalnych przepisów zwrócił uwagę prezes Związku Rzemiosła Polskiego Jerzy Bartnik”.

„Mamy pewien kłopot polegający na tym, że wiele inicjatyw w Sejmie biega różnymi drogami – raz jest to inicjatywa poselska, raz rządowa, raz klubowa i bardzo trudno za tym nadążyć. Myślę, że wszystko musi się skupiać w tej komisji po to, żebyśmy osiągnęli swoje cele” – ocenił”.

Wprost
02.10.2008