Wielkopolski „Dzień Budowlańca”

Lato! Klienci na urlopach, a Budowlańcy z Wielkopolskiego Cechu Rzemiosł Budowlanych świętują „Dzień Budowlańca”. To doskonała okazja do refleksji nad tym, jak obecnie postrzegani są przedstawiciele tej branży oraz jak na przestrzeni kilku ostatnich lat zmienił się styl pracy na budowie.

 

W dniu 4 Lipca 2009 roku odbył się coroczny Festyn w Ośrodku Rekreacyjnym Cechu w Puszczykowie – Niwce, w którym udział wzięło blisko 300 osób. Dużym zainteresowaniem cieszyły się gry i zabawy dla dzieci i dorosłych, których uczestnicy otrzymali puchary, dyplomy oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.

 

W trakcie imprezy odbyły się również: Zawody Strzeleckie na strzelnicy cechowej, Konkurs Wędkarski na rzece Warcie, Rajd Samochodowy oraz Konkurs wiedzy o BHP w Rzemiośle, który zorganizowali inspektorzy pracy z PIP w Poznaniu z Okręgowym Inspektorem Pracy – Krzysztofem Fiklewiczem na czele.

 

Patronat honorowy nad imprezą objął Prezes Związku Rzemiosła Polskiego – Jerzy Bartnik, a patronat medialny – miesięcznik „Mała Firma”.