Wiadomości Zagłębia: Jarmark rzemiosła i rękodzieła tuż tuż

„Już 27 czerwca w Muzeum Zagłębia w Będzinie wystartuje drugi „Jarmark Rzemiosła i Rękodzieła”. Tegoroczna edycja to spotkanie z muzyką, sztuką i kuchnią tradycyjną. Wszystko to podane będzie w formie gotowych wyrobów, ale nie zabraknie też odkrywania tajników powstawania ludowych arcydzieł.” – czytamy w Wiadomościach  Zagłębia.

„W pięknym plenerze parkowym ponownie pojawią się stragany z kunsztownymi wyrobami rękodzielniczymi, przedmiotami rzemiosła artystycznego i tradycyjnymi przysmakami dla młodszych i starszych. Swój udział zapowiedziało już wielu ubiegłorocznych wystawców oraz kilkunastu nowych. Będzie więc ceramika dekoracyjna i użytkowa, wyroby z drewna, wikliny, łubu, tkanin i skóry, biżuteria artystyczna, metaloplastyka, malarstwo, rysunek, fotografia, grafika, witraż i mozaika, a także zabawki ludowe, ozdoby z papieru, ręcznie malowane szkło i porcelana, przedmioty zdobione techniką decoupage, drobiazgi szydełkowe i haftowane, kapelusze dla pań i panów oraz tradycyjne choć nieco egzotyczne instrumenty muzyczne -mówi Dobrawa Skonieczna-Gawlik, koordynator imprezy.”

„Ale to nie wszystko: obok wszelkich wyrobów dla ducha nie zabraknie też tych dla ciała. Będą wędliny, pieczywa, wyroby cukiernicze i pszczelarskie. Nowością będą miedzy innymi wyroby z róży ucieranej, przetwory z aronii, soki z buraków czy selera, kwas chlebowy i oleje tłoczone na zimno. W czasie trwania imprezy swoje potrawy prezentować będzie słynna restauracja „Austeria” ze Stawkowa.”

„W zamierzeniu organizatorów „Jarmark Rzemiosła i Rękodzieła” to nie tylko okazja do upowszechniania rodzimych treści kulturowych i ich promocji, ale również zachęta do rodzinnego uczestnictwa w wydarzeniu kulturalnym i wspólnego spędzania czasu. Impreza rozpocznie się o godzinie 11.00 i potrwa do godziny 20.00. Organizatorem „Jarmarku” jest Muzeum Zagłębia, współorganizatorami Urząd Miejski w Będzinie i Starostwo Powiatowe w Będzinie.”

Więcej: Wiadomości Zagłębie
22.06.2010
MAG