VI Polsko-Saksońskie Forum Gospodarcze

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Ministerstwo Gospodarki RP
oraz Saksońskie Ministerstwo Gospodarki i Pracy mają zaszczyt zaprosić na:
VI POLSKO-SAKSOŃSKIE FORUM GOSPODARCZE, które odbędzie się w Zamku Czocha w Leśnej w dniu 8-9 października 2009 r.

 

Szósta edycja Polsko-Saksońskiego Forum Gospodarczego jest kontynuacją pięciu poprzednich, uwieńczonych sukcesem forów, odbywających się z inicjatywy ministrów gospodarki obu krajów. W tym roku organizatorem Forum jest Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Ministerstwo Gospodarki RP.

 

Głównym celem wspólnych przedsięwzięć jest tworzenie transgranicznych sieci kontaktów i powiązań w każdej dziedzinie gospodarki. Działania te przyczyniają się do wzrostu potencjału rozwojowego przedsiębiorstw zarówno polskich, jak i saksońskich, a tym samym do podniesienia ich konkurencyjności na rynku światowym.

 

Tegoroczna edycja Forum poświęcona jest branży energetycznej. Tematyka ta pogłębiona zostanie podczas bloków tematycznych poświęconych Oszczędności Energetycznej oraz Odnawialnym Źródłom Energii.
 
Godne uwagi i pełne sukcesów są dotychczasowe doświadczenia Saksonii i Polski w zakresie korzystnej, dla obu stron, transgranicznej strategicznej współpracy. Sposoby jej wspierania i rozwoju w zakresie branży energetycznej, będą tematem dyskusji podczas zaplanowanego Forum.