Ugrasz tyle, ile wynegocjujesz

Warsztaty negocjacyjne z Zadania 5 projektu „Skuteczni eksperci = efektywny dialog”, które w dniach 27-28 maja 2010 roku odbyły się w Gdańsku Jelitkowie, zgromadziły kilkudziesięciu uczestników z całego kraju.

 

Celem szkolenia było zapoznanie przedsiębiorców i koordynatorów z organizacji rzemiosła ze sposobami i metodami rozwiązywania konfliktów pomiędzy partnerami dialogu na każdym jego poziomie. Od wyboru prawidłowej taktyki rozmów często zależy nie tylko rozwój, ale wręcz funkcjonowanie przedsiębiorstw, czego niestety nie zawsze są świadomi ich właściciele.

 

W części teoretycznej szkolenia eksperci scharakteryzowali sytuacje, style, etapy i metody negocjacji. Uczestnicy mogli wykorzystać tę wiedzę podczas warsztatów i symulacji.

 

Siadając do „okrągłego stołu”, musimy wiedzieć, co chcemy osiągnąć, umiejętnie wysondować o co będzie zabiegać druga strona, i określić wspólne korzyści i cele do wynegocjowania. Tylko tak przygotowani będziemy w stanie osiągnąć porozumienie i zawrzeć satysfakcjonującą nas transakcję.

 

Drapieżny rynek wymaga od nas odpowiedniego przygotowania i umiejętnego poruszania się po nim. Pomocna w tym może być właśnie wiedza z zakresu negocjacji, z której można korzystać w kontaktach z partnerami w biznesie, lokalnymi władzami i partnerami społecznymi.

 

Było to już trzecie szkolenie negocjacyjne w ramach projektu „Skuteczni eksperci = efektywny dialog”. Zdobyte przez uczestników umiejętności mają służyć rozwojowi efektywnego dialogu społecznego.

 

We wszystkich trzech szkoleniach warsztatowych poświęconych tematyce negocjacji wzięło udział 90 uczestników z całego kraju.