Targi biżuterii i zegarków „Złoto Srebro Czas”

Tegoroczne targi biżuterii i zegarków „Złoto Srebro Czas” odbyły się w dniach 3-5 października w hali EXPO XXI w Warszawie. Organizatorem targów było Międzynarodowe Centrum Targowe, które przygotowało promocyjne stoisko pod szyldem Ogólnopolskiej Komisji Złotniczo-Jubilerskiej Związku Rzemiosła Polskiego. W uroczystym otwarciu imprezy wzięła udział Pani Prezydentowa Maria Kaczyńska.

W czasie wieczoru galowego wystawców wręczono nagrodę Ministra Gospodarki za najlepszy wyrób targów Złoto Srebro Czas. Nagrodę przyznaną firmie Silver&Amber wręczył Rafał Baniak Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki.

Ponadto w czasie gali ogłoszono werdykt Kapituły przyznającej Medal Świętego Eligiusza. W tym roku Medal Św. Eligiusza i tytuł Złotnika Roku ’2008 został przekazany w ręce JERZEGO KURCZOKA z Katowic – rzemieślnika, mistrza w złotnictwie i grawerstwie, pełniącego funkcję Prezesa Śląskiego Cechu Złotników Jubilerów i Grawerów w Katowicach.

Tradycyjnie już program targów wzbogacił zorganizowany przez Komisję we współpracy z Międzynarodowym Centrum Targowym ogólnopolski konkurs p.n. „Złoto i Srebro w Rzemiośle”. Ta ciekawa i ciesząca się powodzeniem oraz zainteresowaniem środowiska inicjatywa, powstała w gronie rzemieślników-złotników ceniących jakość, profesjonalizm i fachowość w sztuce złotniczej. Główną ideą konkursu „Złoto i Srebro w Rzemiośle” jest promocja umiejętności osób, które od wielu lat wykonują zawód złotnika i młodych ludzi uczących się złotnictwa lub dopiero rozpoczynających pracę. Udział w konkursie to wyzwanie oraz możliwość wyeksponowania umiejętności autora pracy i ich oceny w gronie znawców tego zawodu. Prace zgłoszono do konkursu w dwóch kategoriach; juniorów i seniorów.

Lista nagrodzonych osób oraz więcej szczegółów w załączniku.