Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Aktualności

Opublikowano 07/10/2008

Europejskie Spotkanie Młodych Praktykantów

Po hasłem „W Europie jesteś u siebie” 3 października odbyło się w Paryżu Europejskie Spotkanie Młodych Praktykantów. Było to pierwsze takie wydarzenie w Europie. Do hali Bercy przybyło 12 000 młodych ludzi z 27 krajów Europy, którzy uczą się zawodów. Tematem przewodnim spotkania była mobilność oraz możliwości nauki i zdobywania praktyki zawodowej poza granicami własnego kraju.

Gośćmi spotkania byli przedstawiciele francuskiego rządu, ministrowie, znane postaci takie jak Alain Prost - zawodowy kierowca i były mistrz świata Formuły 1, Frank Provost - właściciel sieci salonów fryzjerskich w Europie oraz osoby ze świata biznesu, w tym m.in.: przedstawiciele koncernu Air Bus oraz firmy ubezpieczeniowej AXA.

W tym ważnym wydarzeniu uczestniczyła równieź młodzież z Polski, która kształci się w zawodach rzemieślniczych. Do Paryża przyjechali uczniowie z Białej Podlaskiej oraz przedstawiciele Izb Rzemieślniczych z Wrocławia i Katowic. Uczestnicy naocznie mieli okazję przekonać się o możliwościach i korzyściach, jakie niesie ze sobą współpraca i udział w międzynarodowych praktykach. Dla młodych ludzi była to okazja do spotkania z rówieśnikami z krajów UE oraz zdobycia informacji o możliwościach rozwijania umiejętności i poszerzanie wiedzy.

Przygotowaną z rozmachem imprezę poprzedziło posiedzenie Komitetu ds. Szkoleń UEAPME (Training Committee) poświęcone tematyce mobilności praktykantów, Europejskich Ram Kwalifikacji i innych tematów powiązanych z kształceniem zawodowym na poziomie Unii Europejskiej.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, które znajdują się w galerii.

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018