Spotkanie noworoczne rzemiosła

W Pałacu Chodkiewiczów, siedzibie ZRP odbyło się spotkanie noworoczne zorganizowane wspólnie przez Mazowiecka Izbę Rzemiosła i Przedsiębiorczości oraz Związek Rzemiosła Polskiego. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. wiceminister gospodarki Rafał Baniak, posłowie Michał Szczerba i Marek Borowski, Jerzy Tarasiuk z Biura edukacji UM st. Warszawa oraz Duszpastrz Rzemiosła ks. Krzysztof Rusiecki .Spotkanie, zaszczycił swoją obecnością ks. Kardynał, Metropolita Warszawski Kazimierz Nycz.

 

Jerzy Bartnik, prezes ZRP witając gości stwierdził, że przełom roku skłania do refleksji nad przeszłością i przyszłością. – To szczególny moment w którym warto się zatrzymać i zastanowić, co wspólnie możemy zrobić, aby ten rok był dla przedsiębiorców lepszy.

 

– Miniony rok, był rokiem trudnym – powiedział prezes ZRP – rokiem, w którym skutki kryzysu finansowego stały się dla polskiej gospodarki bardzo odczuwalne. W tym roku, także czeka nas wiele wyzwań, z którymi będziemy musieli się zmierzyć. Mimo niesprzyjających warunków gospodarczych, rzemiosło oraz mikro i małe firmy radzą sobie z przeciwnościami dostosowując się do wymagań rynku.

 

Prezes Bartnik podkreślił również znaczenie rzemiosła w przygotowywaniu wykwalifikowanych pracowników. – To kolejne trudne zadanie – tym bardziej – że rynek pracy coraz dotkliwiej odczuwa brak fachowców.

Ks. Kardynał Kazimierz Nycz, zwrócił uwagę na rolę rzemiosła w życiu codziennym. Błogosławiąc opłatek, życzył zebranym gościom i całemu rzemiosłu wytrwałości i dalszego rozwoju.

Spotkanie umilił występ chóru międzyparafialnego.