Samorządowy Lider Edukacji. Ostatni moment na zgłoszenia

Rozpoczął się ostatni tydzień naboru zgłoszeń udziału w V edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacyjnego „Samorządowy Lider Edukacji”. Już po raz piąty Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego wyróżni samorządy gminne, powiatowe i wojewódzkie z całej Polski, które inwestują w rozwój oświaty, wspierają środowiska edukacyjne oraz wyróżniają się aktywnością na rzecz dzieci i ich wszechstronnego rozwoju.

Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 3 lipca (piątek). Uroczysta Gala Finałowa Programu odbędzie się w październiku w Auli Leopoldyńskiej Uniwersytetu Wrocławskiego.
 
„Samorządowy Lider Edukacji” to ogólnopolski konkurs dla jednostek samorządu terytorialnego, który odbywa się cyklicznie od 2011 roku. Konkurs ma charakter certyfikacji środowiskowej, której dokonują przedstawiciele świata nauki – profesorowie reprezentujący wybrane polskie uczelnie (m.in. Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Śląski i Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach), specjalizujący się w zagadnieniach zarządzania oświatą, jakości kształcenia, polityki samorządowej i marketingu edukacyjnego. Misją Programu „Samorządowy Lider Edukacji” jest nagradzanie i promowanie jednostek samorządu terytorialnego podejmujących wartościowe inicjatywy w dziedzinie rozwoju edukacji i systemu oświaty.
 Strona internetowa Konkursu: LINK
Ankieta i zgłoszenie: LINK
Folder informacyjny: LINK
Regulamin: LINK