Rzemiosło na EXPO 2010 w Szanghaju

Związek Rzemiosła Polskiego bierze udział w największej światowej imprezie wystawienniczej - EXPO 2010. Na tej gigantycznej wystawie swój potencjał promują kraje niemal z całego świata.

 

26 września 2010 roku ZRP zorganizował wystawę produktów przywiezionych przez wytwórców – uczestników misji z Polski. Związek Rzemiosła był gospodarzem seminarium, w którym wzieli udział przedstawiciele organizacji rzemiosła z Chin. W wystąpieniu Prezes ZRP Jerzy Bartnik mówił o podobieństwach i różnicach  pomiędzy rzemiosłem polskim i chińskim. Z dużym zainteresowaniem spotkał się temat nauki zawodu w rzemiośle, zdecydowanie różnej pod względem rozwiązań od stosowanej w Chinach. Przedsiębiorcy z Chin zwrócili się do przedstawicieli ZRP o zorganizowanie odrębnego seminarium poświęconego wyłącznie tematyce uczniowskiej.

 

Głównym organizatorem udziału Polski w Światowej Wystawie EXPO 2010 w Szanghaju jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Odpowiedzią Polski na ideę przewodnią wystawy „Lepsze miasto, lepsze życie” jest  motto przewodnie naszej ekspozycji – „Polska się uśmiecha”. Pokazujemy, że za podziwianą architekturą, wyrobami, budowlami czy rozwiązaniami technologicznymi zawsze kryją się ludzie, ich pozytywna energia, odwaga i konstruktywna siła.