Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: komisje problemowe

Opublikowano 15/10/2008

Rzemieślnicze "Ubi Caritas"

„Pachnące chleby, ciasta, winogrona i kwiaty złożyli podczas uroczystej Mszy Św. 12 października 2008 r. podkarpaccy rzemieślnicy. Od kilku już lat Dzień Papieski świętują niezwykle uroczyście, chcąc w szczególny sposób podziękować za pontyfikat Jana Pawła II”.

„Kilkanaście pocztów sztandarowych i przedstawicieli zawodów rzemieślniczych do kościoła z siedziby Podkarpackiej Izby Rzemieślniczej przyprowadziła orkiestra z Tyczyna. W homilii ks. S. Słowik podkreślał znaczenie pracy rzemieślników, ich wkład w życie społeczne i gospodarcze oraz wychowywanie i przygotowywanie młodych do zawodu, które powinno być połączone z wy-chowaniem patriotycznym”.

„W ciągu roku współpraca duszpasterza z rzemieślnikami przebiega na wielu płaszczyznach – opowiada ks. Jagustyn. Nad wszystkimi działaniami czuwa prezes Podkarpackiej Izby Rzemieślniczej, Przewodniczący Rady Rzemiosł oraz Starszyzna Cechu Rzemiosł w Rzeszowie. Koordynatorem i inicjatorem wielu spotkań, życia duchowego rzemieślników jest członek Krajowej Rady Duszpasterstwa Stefan Buś, rzemieślnik - piekarz z Nowej Dęby”.

„W ciągu roku z inicjatywy Rady Rzemiosła i Starszych Cechu odbywają się regionalne spotkania tych, którzy podlegają Izbie Rzemieślniczej w Rzeszowie. Świętujemy wspólnie święto patrona piekarzy w naszym regionie św. Walentego, święto seniora rzemiosła – św. Józefa – mówi duszpasterz rzemieślników”.

Izabela Fac

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018