Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: komisje problemowe

Opublikowano 05/03/2008

Rzeczypospolita: Pracodawcy kontra związki

„Związki zawodowe zarzucają Ministerstwu Pracy i rządowi, że chcą zburzyć rynek pracy” – informuje Rzeczpospolita
(…) Najwięcej wątpliwości budzi różnicowanie obowiązków, jakie mają pracodawcy względem swojej załogi, jeśli zatrudniają do 10 osób lub więcej. Ci mali nie będą musieli na przykład przestrzegać przedemerytalnego okresu ochronnego i będą mogli zwalniać, jeśli zapłacą odszkodowanie.”

” Mamy przed sobą konflikt ze związkami, a jeśli nawet uda się nam porozumieć, to potem trzeba będzie przekonać prezydenta - przyznaje Prezes Związku Rzemiosła Polskiego Jerzy Bartnik.”

„– Debata na pewno będzie ciężka. Związki będą nam wskazywały, że chcemy rozwiązań krzywdzących ludzi. My spróbujemy tłumaczyć, że jeśli nie zmienimy prawa pracy, to i tak nie będziemy w stanie tworzyć więcej miejsc pracy – dodają przedstawiciele przedsiębiorców. Swoich pomysłów broni Adam Szejnfeld, wiceminister gospodarki. To jego zespół przygotował kontrowersyjne zmiany. – Inna jest sytuacja dużej firmy, a inna mikroprzedsiębiorstwa. Nie możemy hodować bubli prawnych tylko dlatego, że dotyczą prawa pracy – tłumaczy Szejfeld.”

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018