Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: komisje problemowe

Opublikowano 03/05/2008

Rzeczpospolita: Wrocław: Jarmark Rzemiosł Dawnych

"Turniej walk rycerskich, strzelanie z łuku czy możliwość wybicia własnej monety to niektóre atrakcje rozpoczętego we Wrocławiu Jarmarku Rzemiosł Dawnych" - dowiadujemy się z Rzeczpospolitej.

"Głównym punktem jarmarku będzie turniej rycerskich walk pieszych, w którym wezmą udział polskie i zagraniczne bractwa rycerskie m.in. z Czech. - W turnieju weźmie udział kilkudziesięciu wojów, którzy będą walczyli na miecze i czekany - powiedział współorganizator imprezy Maciej Trzciński".

"- Punkty w walkach będą przyznawane - podobnie jak w walkach karate - za trafienia, głównie w korpus i głowę. Nagrodą za zwycięstwo jest replika hełmu rycerskiego - mówił Trzciński. Oprócz samego turnieju, organizatorzy przygotowali również inscenizację średniowiecznej bitwy, w której weźmie udział ok. 200 wojowników. W trakcie imprezy będzie można m.in. postrzelać z łuku, wybić własną monetę oraz zobaczyć, jak pracowali średniowieczni witrażyści, płatnerze i jubilerzy".

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018