Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: komisje problemowe

Opublikowano 01/05/2008

Gazeta.pl: Właściciele warsztatów: problemy z rozliczaniem napraw powypadkowych

"Zaniżanie wypłat za naprawy powypadkowe oraz nieprzestrzeganie terminów płatności zarzucają towarzystwom ubezpieczeniowym właściciele rzemieślniczych warsztatów samochodowych. Podczas wtorkowego spotkania rzemieślników branży motoryzacyjnej w katowickiej Izbie Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości (IRMiŚP) ich przedstawiciele wskazywali m.in. na brak zmian prawnych, które pozwoliłyby na uregulowanie tego stanu rzeczy oraz pogarszające się relacje właścicieli warsztatów z ubezpieczycielami" - dowiadujemy się z portalu Gazeta.pl.

"Proponujemy m.in. wprowadzenie do systemu ubezpieczeń komunikacyjnych instytucji rzeczoznawcy niezależnego - na wzór rozwiązania niemieckiego. Taki sposób wyceny szkód szedłby innym torem niż obecnie - rozwiązując jednocześnie inne problemy, np. związane z wyceną czasu pracy mechaników" - wskazał dyrektor IRMiŚP Michał Wójcik.

"Tymczasem my mamy coraz większe problemy z rozliczaniem napraw. To nie tylko opóźnienia w płatnościach, ale też braki i błędy w komunikacji z firmami ubezpieczeniowymi w tak podstawowych kwestiach jak opisy uszkodzeń" - podkreślił szef działającej przy IRMiŚP Komisji Branżowej Rzemiosł Motoryzacyjnych Józef Starczała.

"Sytuację niewielkich zakładów współpracujących z firmami ubezpieczeniowymi pogarsza też - zdaniem ich właścicieli - polityka firm, które narzucają im wspomniane przez Wójcika zaniżone kalkulacje wykonywania napraw. Jeśli warsztat jej nie przyjmie, nie będzie mógł likwidować szkód z ubezpieczenia".

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018